LV RU ENG
IEEJA | GROZS | Noformēt pasūtījumu |
Par mums  |  Netradicionālā Medicīna  |  Astroloģija  |  Psiholoģija  |  Vakances  |  Kontakti  |  Piegāde/Apmaksa  |  

 
GROZS
Pāriet
 
preču nav
 

 
Katalogs
 
Ēteriskās eļļas
Psiholoģija
Ražotāji
Slimības
  Apdegumi
  Autiņš izsitumi
  Krampis kājās
  Muskuļu sāpes
  Sausa, jutīga āda
  Artroze
  Akne
  Alerģija
  Ateroskleroze
  Astma
  Aftas
  Neauglība sievietēm
  Neauglība vīriešiem
  Bezmiegs
  Behtereva slimība
  Kārpas
  Laima slimība
  Vējbakas
  Meteorisms
  Vīrusu infekcija
  Ādas iekaisums
  Urīnceļu iekaisums
  Smaganu iekaisums
  Muskuļu un saišu iekaisums
  Ienadža iekaisums
  Nieru iekaisums
  Vidusauss iekaisums
  Trijzaru nerva iekaisums
  Olnīcas iekaisums
  Acu iekaisums
  Smadzeņu funkciju atjaunošana , atmiņa
  Herpess
  Galvassāpes
  Ginekoloģiskie traucējumi , izdalījumi
  Hipertonija, augsts arteriālais asinsspiediens
  Hormonālie traucējumi
  Sēnīšu saslimšanas
  Gripa
  Zarnu saslimšanas
  Aknu un žultspūšļa saslimšanas
  Prostatas iekaisumi
  Locītavu saslimšanas , deģeneratīvas izmaiņas
  Redze
  Liekais svars , aptaukošanās
  Miokarda infarkts
  Mastopātija , mezgli krūtīs
  Migrēna
  Smadzeņu insulti
  Mononukleoze
  Urīnpūšļa akmeņi
  Perifērās asinsrites traucējumi
  Vairogdziedzera funkcija traucējumi
  Menstruālā cikla traucējumi, klimakss
  Neiralģija, išiass
  Onkoloģija
  Novājināta imunitāte, nogurums
  Osteoporoze
  Plakstiņu tūska
  Tūska un sāpes kājās
  Parodontoze, zobu struktūras bojājumi
  Paaugstināta svīšana
  Palīglīdzekļi antibiotiku lietošanas gadījumā
  Izgulējumi
  Psihiski traucējumi
  Psoriāze
  Paplašinātas vēnas
  Reimatisms
  Salmoneloze
  Cukura diabēts
  Sirds- asinsvadu sistēmas traucējumi
  Sinusīti
  Pazemināta imunitāte
  Mati
  Vīstoša āda
  Vecums
  Stress
  Tromboflebīts
  Tonzilīts, angīna, adenoīdi
  Trofiskā čūla
  Troksnis ausīs
  Ekzēma
  Epilepsija
  Kuņģa un zarnu čūla
Ārstniecības augi
Netradicionālā Medicīna
Astroloģija
Vakances
Piegāde/Apmaksa
Raksti
Rādīt visas preces
 


 
Pašdiagnostika
 
 
Centrālā nervu sistēma
Imūnā sistēma
Balsta un kustību orgānu sistēma
Limfātiskā sistēma
Perifērās nervu sistēma
Vīrieša reproduktīva sistēma
Sievietes reproduktīvā sistēma
Elpošanas sistēma
Asinsrades sistēma
Asinsrites sistēma
Urīnvadu sistēma un āda
Endokrīnā sistēma
Gremošanas sistēma
 


Preču katalogs » Slimības » Miokarda infarkts
Miokarda infarkts Miokarda infarkts

INFARKTS (miokarda) ir viena no visvairāk izplatītajām sirds slimībām. INFARKTS (miokarda) parasti rodas pēc 40 g. vecuma, bet var rasties arī agrāk. Sievietes līdz 55 g. vecumam ar INFARKTS (miokarda) saslimst retāk nekā vīrieši; tas izskaidrojams ar iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbības īpatnībām.

Galvenais
INFARKTS (miokarda) cēlonis ir sirds vainagartēriju ateroskleroze. Ja aterosklerozes process stipri pārveidojis kādu vainagartērijas zaru, sirds muskulatūra nesaņem pietiekami daudz skābekļa. Gan aterosklerozi, gan arī INFARKTS (miokarda) veicina vieni un tie paši faktori: mazkustīgs dzīves veids, sasprindzināts garīgs darbs, pārmērīgs uzturs, it īpaši dzīvn. tauku daudzums uzturā, paaugstināts asinsspiediens un smēķēšana.
Arī pārliecīga fiz. piepūle var būt kaitīga, jo tad sirds muskulatūrai vajag vairāk skābekļa, ko aterosklerozes pārveidotās vainagartērijas nespēj pievadīt. Vairāk skābekļa sirds muskulatūrai vajag arī uztraukuma brīžos, jo tad virsnieru dziedzeri spēcīgāk izdala hormonus adrenalīnu un noradrenalīnu, kas paātrina sirds muskulatūras vielmaiņu un palielina vajadzību pēc skābekļa.

Visbiežāk
INFARKTS (miokarda) rada kāda vainagartērijas zara tromboze. Tikai retos gadījumos INFARKTS (miokarda) rodas bez trombozes. Tad tā cēlonis ir ilgstošas spazmas. INFARKTS (miokarda) lielums var būt dažāds: no dažiem mm diametrā līdz plašam sirds muskulatūras atmirumam, kas aizņem lielu daļu kreisā kambara sienas. Ja INFARKTS (miokarda) sniedzas cauri visai sirds muskulatūrai no endokarda līdz epikardam, var rasties sirds plīsums. Ja sirds muskulatūras siena pēc plaša INFARKTS (miokarda) kļuvusi plāna, tā var izspiesties uz āru un var rasties sirds aneirisma.

INFARKTS (miokarda) galv. pazīme ir stipras sāpes sirds apvidū, kas rodas samērā pēkšņi un saistās ar baiļu sajūtu. Sāpes parasti izstaro uz kreiso plecu, kreiso roku vai kakla kreiso pusi, bet var izstarot arī uz krūšu labo pusi, pakrūti vai vēderu. Dažreiz INFARKTS (miokarda) rodas bez sāpēm, manāma tikai smaguma sajūta vai spiediens sirds apvidū. Var būt arī liels nespēks, elpas trūkums, reibonis un ģībonis. Nereti INFARKTS (miokarda) sākas ar sirds ritma traucējumiem.

Liela nozīme
INFARKTS (miokarda) konstatēšanā ir elektrokardiogrāfiskai izmeklēšanai. Pārmaiņas elektrokardiogrammā parādās jau pirmajās slimības stundās. Kad pagājušas 6—24 st. no INFARKTS (miokarda) sākuma, paaugstinās t°, rodas pārmaiņas asinīs, dažreiz arī asinsrites traucējumi. T paaugstinās pakāpeniski un ir jo augstāka, jo plašāks ir INFARKTS (miokarda).
Pēc dažām dienām t° kļūst normāla vai arī paliek nedaudz paaugstināta (37—37,5°) ilgāku laiku. Vienlaikus ar t paaugstināšanos palielinās leikocītu daudzums asinīs. Pēc dažām dienām, kad leikocītu daudzums samazinās, ir paātrināta eritrocītu grimšana, kas paliek tāda vairākas ned.
Pirmajās
INFARKTS (miokarda) dienās asinīs pavairojas dažu fermentu daudzums. Sakarā ar sirds muskulatūras audu sairšanu asinīs parādās īpatnējas olbv. (C reaktīvais proteīns), kuru veselam cilv. nav. INFARKTS (miokarda) gaitā dažreiz rodas arī pārmaiņas asinsritē, piem., pazeminās arteriālais spiediens, paātrinās pulss, rodas asins sastrēgums plaušās vai aknās, tūska.

Ārstēšanā izšķirami 3 posmi — ārstēšana lēkmes laikā, pēc akūto parādību novēršanas un pēc izrakstīšanas no slimnīcas. Ja sāpes sirds apvidū nevar novērst ar nitroglicerīnu, it īpaši, ja tas iepriekš ir palīdzējis, slimniekam jāapguļas un jāievēro pilnīgs miers. Steidzami jāizsauc ārsts. Kad pirmā palīdzība ir sniegta un sāpes pārgājušas, slimnieku var pārvest uz slimnīcu, jo tikai tur iespējama vajadzīgā ārstēšana.
Cilvēkam, kas saslimis ar
INFARKTS (miokarda), slimības sākumā nepieciešams stingrs gultas režīms, jo pat neliela piepūle var stāvokli pasliktināt. Locekļus kustināt slimnieks var sākt jau pirmajās dienās, bet lielākas kustības izdarāmas tikai ar ārsta atļauju.
INFARKTS (miokarda) slimniekiem jāēd 3—4 reizes dienā, bet maz, lai, diafragmai paceļoties uz augšu, netiktu apgrūtināta sirdsdarbība. Jāēd viegli sagremojams ēdiens, kur ir maz šķidruma un sāls. Jāraugās, lai zarnas un nieres darbotos normāli. Vēdera uzpūšanās vai aizcietējums slimnieka stāvokli var pasliktināt.
Atveseļošanās notiek pakāpeniski. Jāpalīdz slimniekam pārvarēt slimības radīto mazvērtības sajūtu. Cilvēks, kas pārcietis
INFARKTS (miokarda), tiek nosūtīts uz sanatoriju, dispanserizēts poliklīnikā un ilgāku laiku sistemātiski novērots.

Profilakse. Jāārstē ateroskeroze. Jāievēro pareizs darba, atpūtas un uztura režīms un jānovērš nervu sistēmas pārslodze.

 
SIA MPS Lazurīts
Ruslans: BITE 29116027, Svetlana: LMT 29246424
Skype: MPS Lazurits, Skype: ruslan6836.
info@lazurits.lv
 
eXTReMe Tracker