Akūts sinusīts
Sinusīts ir sīnusu jeb deguna blakusdobumu infekcija Sīnusi jeb deguna blakusdobumi ir ar gaisu pildīti sejas kaulu dobumi ap degunu. Kad sīnusu izklājošā šūnu kārta iekaist, tā var uztūkt un aizpildīt sīnusu, traucējot un kavējot gļotu drenāžu.. Ne katrs saaukstējoties iegūs sinusītu, bet saaukstēšanas ir izplatītākais akūta sinusīta izraisītājs. Sinusīts var izraisīti lielu diskomforta sajūtu un novest pie nopietnām komplikācijām, ja tas netiek savlaicīgi ārstēts.
1. Sietiņkaula sinuss 2. Spārnkaula sinuss 3. Pieres sinuss 4. Augšžokļa sinuss
Pateicoties īpašai asins apgādei uz degunu un ap to, infekcijām ir iespējams no deguna apvidus izplatīties līdz pat smadzenēm. Tādējādi apvidus no mutes kaktiņiem līdz deguna tiltam, ieskaitot degunu un augšžokli, ir zināms kā draudu trijstūris sejā.
Dažas izplatītākās akūtā sinusīta pazīmes un simptomi:
Pastāvīga dedzināšana sinusīta pusē – sāpes, pastiprināts jūtīgums ap acīm, vaigiem, degunu un pieri
Aizsprostojums, kas sagādā grūtības elpot caur degunu
Iekaisis kakls
Galvas sāpes
Drudzis
Traucēta smaržu uztvere un garšas sajūta
Klepus
Slikta elpa
Nogurums
Ja šie simptomi ilgāk kā nedēļu, iespējams, ka ir attīstījies sinusīts.
Kā remdēt sāpes?
Ja jums ir sinusīts, šie padomi var atvieglot simptomus:
Iztvaicējiet savus deguna blakusdobumus. Ieelpojiet zāļu tēju tvaiku dažas reizes dienā, tas stimulēs šķidruma drenāžu no sīnusiem. Pārliecieties par bļodu ar karstu tēju uz dažām minūtēm, ar dvieli apsedziet galvu, pieliecieties tuvu bļodai, lai tvaiks nāktu tieši jums sejā, un elpojiet dziļi.
Lietojiet kompreses. Lieciet siltas, mitras kompreses ap degunu, vaigiem un acīm, lai mazinātu sāpes sejā.
Profilakse
Ievērojiet šos padomus, lai samazinātu risku saslimt ar sinusītu:
Samaziniet risku saslimt ar elpošanas orgānu infekcijām. Izvairieties no tuviem kontaktiem ar cilvēkiem, kuri ir saaukstējušies, un mazgājiet savas rokas regulāri ar ziepēm un ūdeni.
Nesmēķējiet. Tabaka var izraisīt deguna un sīnusu iekšējo apvalku kairinājumu un iekaisumu. Iekaisums var bloķēt deguna kanālus.
Izvairieties ieelpot piesārņotu gaisu. Iekšējie vai ārējie sārņi gaisā var kairināt un izraisīt iekaisumu jūsu plaušās un deguna kanālos.
Izmantojiet gaisa mitrinātājus. Ja jūsu mājā ir sauss gaiss, kā parasti karstās dienās, tad pievienojot tam mitrumu, var novērst sinusīta draudus. Pārliecinieties, ka gaisa mitrinātājs ir tīrs un bez putekļiem.
|